Blog

Funkcjonalność naszych opakowań – jak szybko i łatwo zapakować i rozpakować paczkę

utworzone przez | lip 4, 2021 | Porady

Aby dobrze rozpoznać ten temat musieliśmy wejść w buty dwóch stron – Klienta, który ceni sobie czas i wygodę, oraz Producenta, który nieustannie dąży do zwiększenia wydajności pakowania przy jednoczesnym braku rąk do pracy.

Opakowanie tekturowe optymalne dla Producenta

Czy konstrukcja opakowania może ułatwić i zarazem przyspieszyć proces pakowania? Otóż tak. Kilka rozwiązań z naszego asortymentu, które w tym pomagają:

  • Pudełka fasonowe z dnem automatycznym, które jednym, szybkim ruchem nadają kształt dna pudła, przy jednoczesnym jego uszczelnieniu. Podwójne dno zwiększa bezpieczeństwo zarówno przed uszkodzeniami jak i próbie wydostania się z niego drobnych elementów. Jego składanie zajmuje nawet 3 x mniej czasu jak pudła klapowego gdzie koniecznością jest zaklejenie go taśmą (link do produktu);
  • Szybkie zamykanie, na tzw żywy klej. Prezentujemy Tobie opakowania kartonowe, których zamknięcie sprowadza się tylko do dwóch czynności: odklejenia tasiemki zabezpieczającej i zamknięcia pokrywy opakowania – i już, masz zamknięte opakowanie. Zaaplikowany klej utrwala się w krótkim czasie do tego stopnia, że próba odklejenia pokrywy kończy się rozerwaniem warstwy papieru. Sam klej jest odporny zarówno na wysokie i niskie temperatury, na które narażony jest w paczkomatach, jak i na „pakach” furgonetek kurierskich.

  • Pudła fasonowe i klapowe z regulowaną wysokością. Rozwiązanie dla tych, których wysyłany asortyment pozwala na stosowanie jednego wymiaru opakowania. Zmiana wysokości, odbywa się przez naderwanie perforowanych narożników kartonu do oczekiwanej wysokości, ograniczonej bigą. Dostępne są 3 wysokości, dzięki czemu możemy ją dostosować do wielkości pakowanego produktu, a tym samym ograniczyć ilość użytego wypełniacza. 

Opakowanie tekturowe optymalne dla Konsumenta

Czy opakowanie może być łatwe i wygodne w otwarciu, utylizacji, po prostu przyjazne dla Twojego Klienta? Ponownie zdecydowane TAK !

  • Zipper otwierający zamiast noża. Ile razy otrzymując paczkę z zamówionym produktem pierwsza czynność aby ją otworzyć sprowadza się do wizyty w kuchni i wyboru odpowiedniego kalibru noża do przeprowadzenia operacji na oplątanej przez taśmy paczce. Operacja wymaga zawsze rozpoznania od której strony bezpiecznie można zacząć cięcie. Cięcie musi być w miarę precyzyjne, niegłębokie, z wyczuciem, bo nie każda zawartość w środku ma swoje drugie opakowanie !!! Za pomocą zippera łatwo otworzysz otrzymany karton bez dodatkowych czynności, w miejscu gdzie powinno być otwarte i bez jakiegokolwiek narażania zawartości.

  • Bezpieczne krawędzie opakowania. Zastosowaliśmy w większości konstrukcji bezpieczną krawędź kartonu, która zapobiega przecięciom skóry, przez ostre brzegi tektury falistej. Wbrew pozorom nie taka rzadka sytuacja, najczęściej zdarzająca się Klientom podczas próby rozłożenia opakowania do utylizacji.
  • Pudełko tekturowe łatwe w utylizacji. Brak taśm foliowych na opakowaniach i dobór konstrukcji zdecydowanie ułatwia ich rozłożenie, a następnie utylizację. Kolejny raz umożliwiając Twojemu Klientowi wykonanie prostej czynności bez użycia wspominanego noża.

  Dobór odpowiedniego opakowania logistycznego ma znaczenie zarówno dla producenta jak i konsumenta. Rozwiązania opakowaniowe dostępne w naszym sklepie to wypadkowa pomiędzy potrzebami jednej i drugiej strony.

Szukasz odpowiedniego opakowania dla swoich produktów? Wejdź w nasze kategorie produktowe i znajdź coś dla siebie

Zgrana Paczka

0 komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

W świecie zakupów internetowych i milionów wysyłanych paczek jest jeden element, który od lat pozostaje zawsze ten sam. Konsekwentnie broni się przed wszelkimi usprawnieniami, nowinkami, które przecież nie wzięły się od wczoraj, a powstały z myślą o wygodzie jego...

Tekturaki – czyli co wiemy o zabawkach z tektury?

Tekturaki – czyli co wiemy o zabawkach z tektury?

Cóż, właściwie wszystko. Umiemy je projektować,składać, pakować .. Ale nie umiemy pokolorować fantazyjnie kredkami i już nie zawsze się w nie mieścimy (chociaż.. bardzo byśmy chcieli). Wiemy, że zabawki z tektury mają wpływ na rozwój dziecka. Dlaczego? Uczą wyobraźni...

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i rozwiązaniami dla opakowań i strefy pakowania

Zobacz więcej

Pin It on Pinterest