Blog

Otwieram paczkę i WOW!!! Czyli nasze refleksje nad rodzajem i estetyką wypełnień w paczkach

utworzone przez | lip 5, 2021 | Porady

Zastanówmy się co widzimy, zerkając do środka naszych świeżo dostarczonych przez kurierów paczek: wypełniacze we wszelkiej możliwej postaci. Od poduszek foliowych, folii bąbelkowej do wszelkiego rodzaju styropianowych i piankowych tzw chrupek wypełniających. Są też wypełniacze tzw kreatywne, czyli wszelkiego rodzaju materiały, które wcześniej miały inne zastosowanie (gazety, resztki folii stretch, elementy innych opakowań).

Pamiętam jedną paczkę, w której za wypełniacz posłużył tygodnik „NIE” z połowy lat 90-tych i który okazał się ciekawą lekturą przywracającą miłe wspomnienia 🙂 Niestety takie miłe zaskoczenia to rzadkość. Ale są też paczki, w których ilość poduszek foliowych i wypełniaczy styropianowych jest na tyle duża, że powoduje nic innego jak tylko irytację gdy musimy się ich pozbyć.

Z jednej strony wypełniacz spełnia rolę typowo praktyczną, zabezpieczającą wrażliwe na uszkodzenia produkty i wypełniającą puste przestrzenie w kartonach kurierskich. A czy taki wypełniacz może wyglądać dobrze, być spójny z ideą estetycznego i ekologicznego pakowania oraz być łatwy w utylizacji przez Klienta? Otóż tak. Rozwiązaniem jest nasz wypełniacz papierowy do zadań specjalnych, w 100% pozyskany z recyklingu. Papier posiada wystarczającą gramaturę aby zabezpieczyć większość wysyłanych produktów. Skutecznie wypełni puste przestrzenie opakowania kartonowego bez utraty estetyki pakowania, a jednocześnie będzie spójny z naszą ekologiczną ideą. Łatwo się dozuje, nie wymaga dodatkowych urządzeń „wspomagających” i co ważne nie zajmuje dużo miejsca w magazynie.

Z drugiej strony wypełniacz może posłużyć jako dodatkowy element podnoszący estetykę pakowania i potęgujący efekt „WOW”. Co widzi Klient otwierając opakowanie kartonowe z dedykowanym dla niego produktem? Na pierwszym planie powinien widzieć swój zamówiony produkt, a na drugim wszelkiego rodzaju wypełniacze. Jeżeli wiec głównym, Twoim celem jest poprawa estetyki pakowania, to powinieneś zastanowić się nad tym jakiego wypełniacza chcesz użyć gdyż w dużym stopniu wpływa on na pierwsze odczucia estetyczne Twojego Klienta.

Nasz kolejny produkt, jak i poprzedni doskonale wpisuje się w ideę recyklingu i ekologii, a jego głównym zadaniem jest ożywienie kolorystyczne wnętrza opakowania.

Papierowe wiórka, barwione w różnych kolorach, które doskonale wypełniają wolne przestrzenie, szczególnie małych kartonów, nadając im ciekawy charakter. Znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi pakowanie drobnych kosmetyków, biżuterii oraz wszelkich wyrobów hand made. Wszędzie tam gdzie chcesz by Klient poczuł, że kupił coś wyjątkowego.

A co gdy wypełniacz nie jest potrzebny, ponieważ pakowany produkt jest koszulą, sukienką czy musztardowym płaszczem na jesienne chłody. Większość wysyłanych elementów garderoby otrzymujemy w „reprezentacyjnych” foliopakach, które fakt są tanie, praktyczne i wszechobecne w sprzedaży wysyłkowej ale zadajmy sobie pytanie… Czy jest to opakowanie, które pozostawi pozytywne wrażenie zakupu w wyjątkowym miejscu (Twoim sklepie)? Z pewnością takim pakowaniem nie dostarczymy żadnych specjalnych doznań naszym Klientom. Z drugiej strony, jeśli większość z nas lubi dostawać i dawać prezenty, które z reguły ładnie pakujemy, ku podkreśleniu naszych starań, to dlaczego nie potraktować naszej wysyłki jak prezentu dla klienta?!

Dobrane kolorystycznie pergaminy są trwałe i w pełni nadające się do recyklingu. Efekt odpakowywania tak przygotowanej paczki nadaje niepowtarzalnego charakteru prezentu od naszego sklepu. Kropką nad „i” może być naklejka, która stworzy końcowy efekt.

Dalej nie masz pomysłu co wrzucić do paczki jako wypełniacz? Wejdź do galerii i zainspiruj się naszymi pomysłami.

Zgrana Paczka

0 komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

W świecie zakupów internetowych i milionów wysyłanych paczek jest jeden element, który od lat pozostaje zawsze ten sam. Konsekwentnie broni się przed wszelkimi usprawnieniami, nowinkami, które przecież nie wzięły się od wczoraj, a powstały z myślą o wygodzie jego...

Tekturaki – czyli co wiemy o zabawkach z tektury?

Tekturaki – czyli co wiemy o zabawkach z tektury?

Cóż, właściwie wszystko. Umiemy je projektować,składać, pakować .. Ale nie umiemy pokolorować fantazyjnie kredkami i już nie zawsze się w nie mieścimy (chociaż.. bardzo byśmy chcieli). Wiemy, że zabawki z tektury mają wpływ na rozwój dziecka. Dlaczego? Uczą wyobraźni...

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i rozwiązaniami dla opakowań i strefy pakowania

Zobacz więcej

Pin It on Pinterest