Blog

Pierwszy kontakt z Twoim produktem – drobne elementy, które działają na niekorzyść Twojej marki

utworzone przez | cze 24, 2021 | Porady

Gdy ponad 10 lat temu Świat zobaczył pierwszego iPhona, marketingowcy z firmy Apple słusznie założyli, że opakowanie jest pierwszym kontaktem klienta z produktem. Następnie stworzyli linię prestiżowych pudełek ozdobnych dla podkreślenia wyjątkowości swojego telefonu. Uznali opakowanie za ważny element w budowaniu siły marki – ale czy słusznie? Oczywiście że tak! W świecie zakupów internetowych oprócz głównego opakowania produktowego, które spędza sen z oczu marketingowców i projektantów wszelakich marek dochodzi jeszcze jedno opakowanie – to logistyczne, zbiorcze, po prostu roboczy karton do pakowania. W większości pakowanych i wysyłanych produktów nie przykłada się do niego uwagi, nie dba o estetykę czy funkcjonalność, a jest to opakowanie kartonowe, które również pełni rolę wizytówki Twojego sklepu, Twojej dbałości o jakość pakowania.

A może budując markę swojego sklepu internetowego podejść do tematu kompleksowo i zadbać o każdy aspekt, nawet ten dotyczący estetyki opakowania roboczego? Bo im więcej, nawet drobnych rzeczy, które wyróżnia Twój biznes na tle licznej konkurencji tym lepiej.

A teraz postaw się na miejscu Twojego Klienta… Odbierasz paczkę od kuriera i co widzisz? Wygląda jak prezent, który właśnie sobie zrobiłeś?

Inny przykład.

Właśnie wyciągnąłeś paczkę z paczkomatu i nie masz czasu na jej rozpakowanie lub paczka nie jest Twoja. Stawiasz ją z reguły na widocznym miejscu – stole, biurku, tylnym siedzeniu samochodu. Widzisz ją Ty i wszyscy w Twoim otoczeniu – całkiem normalna i codzienna sytuacja.

To paczka z Twoim produktem, opakowanie kartonowe, które identyfikuje Twoją firmę i to właśnie pierwszy z nią kontakt, pierwsze przemyślenia i refleksje Klienta. Cały czas uważasz, że to nieistotny element ?!…

A wystarczy zmienić kilka prostych i niekoniecznie pociągających za sobą znaczne koszty detali aby podnieść estetykę naszych paczek:

  • Dobór wygodnej i funkcjonalnej konstrukcji kartonu, zamykanego bez użycia taśmy
  • Wykorzystanie rozwiązań, w których wysokość jest regulowana, gdy chcesz wykorzystać jeden karton dla różnych produktów. A jeśli chcesz użyć konstrukcji klapowych gdzie taśma jest konieczna użyj tej eko, szarej z nadrukiem lub bez, która współgra z tonacją kartonu i z Twoim (Twojego sklepu) podejściem do ekologii. Opakowania wysyłkowe nie muszą być owinięte kilometrami szpetnej, foliowej taśmy zaklejającej każdą wolną jego szczelinę. Oczywiście kolejną kwestią jest to, co czeka Klienta po otwarciu opakowania !?

Jak estetycznie i gustownie pakować przesyłki możesz dowiedzieć się z innych naszych wpisów lub galerii

Zapraszamy po garść inspiracji

Zgrana Paczka

0 komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

Prosty przepis na nowoczesne opakowanie wysyłkowe

W świecie zakupów internetowych i milionów wysyłanych paczek jest jeden element, który od lat pozostaje zawsze ten sam. Konsekwentnie broni się przed wszelkimi usprawnieniami, nowinkami, które przecież nie wzięły się od wczoraj, a powstały z myślą o wygodzie jego...

Zapisz się do naszego newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i rozwiązaniami dla opakowań i strefy pakowania

Zobacz więcej

Pin It on Pinterest